Mellakka Helsinki on luova ja strateginen toimisto, joka tarjoaa työkalut ja ratkaisut kaikenkokoisiin viestintä- ja PR-tarpeisiin. Meillä on vahva näkemys, paljon intohimoa, hyvä sydän ja mahtavia asiakkaita, joiden kanssa on etuoikeus työskennellä.

Vahvuuksiamme ovat markkinointiviestintä, ansaittu näkyvyys mediassa, vaikuttajamarkkinointi, sosiaalinen media ja monipuolinen sisällöntuotanto.

Tiedämme, miten liiketoimintastrategia kiteytetään viestiksi ja miten viestistä tehdään uutinen, puheenaihe ja ilmiö. Luovasti, analyyttisesti, tuloksellisesti ja tehokkaasti.

Tutustu myös Mellakka Managementiin!

#viestintä #maineenhallinta #PR #vaikuttajat #sosiaalinenmedia #tapahtumat #markkinointi #sisällöt

”Kaikki mellakkalaiset ovat huippu­ammattilaisia, joiden kanssa työskentelyä voin suositella ilolla kaikille. Mellakka Helsinki <3”

– Annakaisa Anttila, vastaava tuottaja ja kumppanuuspäällikkö Ruisrock

”Olen ajan saatossa kokeillut vähän kaikkea, mutta Mellakka Helsinkiä voin hyvällä omalla tunnolla suositella kaikille.”

– Mikko Karell, toimitusjohtaja, Pouttu Oy

”Voin lämpimästi suositella kokemusten perusteella Mellakka Helsinkiä kaikille.” 

– Arto Forsten, Myynti- ja markkinointipäällikkö, Kustannusosakeyhtiö Siltala

Tekijät

Mari Wainio

Communications Strategist, Founder
+358 40 828 0508
mari@mellakkahelsinki.fi

Santtu Parkkonen

Managing Director, Communications Strategist, Partner
+358 40 091 1130
santtu@mellakkahelsinki.fi

Annina Pikkumäki

Communications Strategist, Team Leader, Partner
+358 40 575 5776
annina@mellakkahelsinki.fi

Rina Järventaka

PR and Influencer Marketing Strategist, Team Leader, Partner
+358 40 530 2867
rina@mellakkahelsinki.fi

Vivan Daaboul

Business Director, Marketing Strategist
+358 50 369 0169
vivan@mellakkahelsinki.fi

Sonja Ahlfors

Project Manager
+358 40 743 5162
sonja@mellakkahelsinki.fi

Jessica Benissan

Senior PR and Influencer Marketing Manager
+358 44 264 5070
jessica@mellakkahelsinki.fi

Mette Martin

PR and Influencer Marketing Manager
+358 40 720 5263
mette@mellakkahelsinki.fi

Sofie Fuchs

PR and Influencer Marketing Assistant 
+358 40 0751 595
sofie@mellakkahelsinki.fi

Maritta Kettunen

Senior Communications Manager
+358 50 548 1747
maritta@mellakkahelsinki.fi

Jenni Pöyry

Senior Communications Manager
+358 50 343 2061
jenni@mellakkahelsinki.fi

Anniina Nissinen

Communications Manager
+358 40 038 0010
anniina@mellakkahelsinki.fi

Lauri Leskinen

Social Media Manager
+358 40 178 3331
lauri@mellakkahelsinki.fi

Magdalena Sipari

Communications and Social Media Assistant
+358 40 776 6106
magdalena@mellakkahelsinki.fi

Petra Väänänen

Social Media Manager
+358 45 134 1997
petra@mellakkahelsinki.fi

Lisbeth

Well-being at work Manager

"Kaikki, mitä brändi tekee on viestintää"