Mellakka Helsinki on luova ja strateginen toimisto, joka tarjoaa työkalut ja ratkaisut kaikenkokoisiin viestintä- ja PR-tarpeisiin. Meillä on vahva näkemys, paljon intohimoa, hyvä sydän ja mahtavia asiakkaita, joiden kanssa on etuoikeus työskennellä.

Vahvuuksiamme ovat markkinointiviestintä, ansaittu näkyvyys mediassa, vaikuttajamarkkinointi, sosiaalinen media ja monipuolinen sisällöntuotanto.

Tiedämme, miten liiketoimintastrategia kiteytetään viestiksi ja miten viestistä tehdään uutinen, puheenaihe ja ilmiö. Luovasti, analyyttisesti, tuloksellisesti ja tehokkaasti.

Tutustu myös Mellakka Managementiin!

#viestintä #maineenhallinta #PR #vaikuttajat #sosiaalinenmedia #tapahtumat #markkinointi #sisällöt

“Meillä on vahva näkemys, paljon intohimoa, hyvä sydän ja mahtavia asiakkaita, joiden kanssa on etuoikeus työskennellä.”

”Kaikki mellakkalaiset ovat huippu­ammattilaisia, joiden kanssa työskentelyä voin suositella ilolla kaikille. Mellakka Helsinki <3”

– Annakaisa Anttila, vastaava tuottaja ja kumppanuuspäällikkö Ruisrock

”Olen ajan saatossa kokeillut vähän kaikkea, mutta Mellakka Helsinkiä voin hyvällä omalla tunnolla suositella kaikille.”

– Mikko Karell, toimitusjohtaja, Pouttu Oy

”Voin lämpimästi suositella kokemusten perusteella Mellakka Helsinkiä kaikille.” 

– Arto Forsten, Myynti- ja markkinointipäällikkö, Kustannusosakeyhtiö Siltala

Tekijät

Mari Wainio

Viestintä, Strategia, Perustajaosakas
+358 40 8280508
mari@mellakkahelsinki.fi

Santtu Parkkonen

Viestintä, Strategia, Konseptit, Toimitusjohtaja
+358 400 911130
santtu@mellakkahelsinki.fi

Annina Pikkumäki

Viestintä, Projektijohtaminen
+358 40 5755776
annina@mellakkahelsinki.fi

Rina Järventaka

PR, Vaikuttajamarkkinointi
+358 40 530 2867
rina@mellakkahelsinki.fi

Vivan Daaboul

Myynti, Konseptointi, Markkinointiviestinnän ratkaisut
+3358 50 3690169
vivan@mellakkahelsinki.fi

Emilia Forsberg

PR, Vaikuttajamarkkinointi
+358 45 6789401
emilia@mellakkahelsinki.fi

Jessica Benissan

PR, Vaikuttajamarkkinointi
+358 442645070
jessica@mellakkahelsinki.fi

Jenny Kauppinen

Harjoittelija, PR
+358 401 590065
jenny@mellakkahelsinki.fi

Anniina Nissinen

Viestintä, Sisällöt, Sosiaalinen media
+358 40 0380010
anniina@mellakkahelsinki.fi

Jenni Pöyry

Viestintä, Sisällöt, Sosiaalinen media
+358 50 3432061
jenni@mellakkahelsinki.fi

Lauri Leskinen

Sosiaalinen media ja digitaalinen markkinointi
+358 40 1783331
lauri@mellakkahelsinki.fi

Magdalena Sipari

Viestintä, Raportointi
+358 40 7766106
magdalena@mellakkahelsinki.fi

Petra Väänänen

Viestintä, Sisällöt, Sosiaalinen media
+358 45 1341997
petra@mellakkahelsinki.fi

Lotta Haaparanta

Graafinen suunnittelu
+358 400 895124
lotta@mellakkahelsinki.fi